Özel Gün ve Geceler

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları
Berat Kandili Mesajları

Bu mübarek gecede berât edenlerden olmamız duasıyla… Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berât gecemiz mübârek olsun. Tevbe-i nasûha vesile, amel-i sâlihe yol, iman-ı kâmile kapı olsun.

Berat Kandili vesilesiyle farklı coğrafyalarda akan gözyaşının dinmesini, Ramazan’a barış ve güven içinde kavuşulmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Kandiller.

Evveliniz, ahîriniz, gününüz, geceniz mübarek olsun. Hayırlı Kandiller.

“Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle.” – Hadis-i Şerif

Allah Teâlâ, Şaban’ın 15. gecesinde müşrik ve müşahin (bid’at ehli) hariç herkesi affeder.

İbni Mace (r.a)

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul ve kandiliniz mübarek olsun.

Affımıza vesile olması dileğiyle kandilinizi tebrik ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Mübarek Berat gecesinin Rabbimizin mağfiretine, hayır dualarımızın kabulüne ve yeryüzündeki bütün mazlum Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını diler, dua eder, dualarınızı istirham eylerim. Selâm ve muhabbetlerimle…

Ramazan’ın müjdecisi bu güzel günde beratını alanlardan olmamız dileğiyle hayırlı kandiller.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerimize olsun. Kandilimiz mübarek olsun.

Rabbimiz! Kaldıramayacağımız şeyleri bize yükleme! Günahlarımızı affet, bizi bağışla, bize merhamet et! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın. Kandilimiz mübarek olsun.

Milletimizin ve tüm İslam âleminin, bu gece idrak ettiğimiz, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Leyle-i Berat’ını tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.

Şaban ayının 15’inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim? Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim? Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim’ der.

Ramazan-ı Şerif’in habercisi, rahmet ve mağfiret gecesi Berat Kandilinin ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Berat Kandilinin nuruyla aydınlandığı bu mübarek gecede, kalplerimizin huzur bulmasını, dualarımızın ve ibadetlerimizin kabul olmasını diliyorum. Cenab-ı Hakk’ın rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle Kandilimiz mübarek olsun.

İlahi rahmetin yayıldığı, mağfiret kapılarının açıldığı bu gecede Yüce Allah’tan bütün insanlığa hidayet, başta Gazzeli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslümanlara afiyet ve huzur ihsan etmesini niyaz ediyoruz. Berat Kandilimiz mübarek olsun.


Berat Kandili Mesajları

Özel Gün ve Geceler
Kandil Mesajları

Bir Yorum Yaz