Özel Gün ve Geceler

Regaib Kandili Mesajları

Regaib Kandili Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Regaib, “bahşişler, ikramiyeler, hediyeler” anlamını ifade eder.

Bu geceye bu adın verilmesi, Allah’ın ihsanlarının, bağış ve rahmetinin bol olduğu ve Peygamber Efendimiz’in (sallallahu aleyhi vesellem) bizzat rağbet ettiği bir gece olması sebebiyledir. Bu geceyi ibadetle geçirmek büyük sevaplıdır.

“Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma gecesi, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi” (İbn Asâkir).

Bu günler hatalarımızdan ve günahlarımızdan tövbe etmemize vesile olmalıdır. Yüce Allah şöyle buyurur:

“(Ey Muhammed!) De ki: Ey kendilerine kötülük edip aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin, doğrusu Allah günahların hepsini bağışlar. Çünkü O bağışlayandır, merhamet edendir” (Zümer 39/53).


Regaib Kandili Mesajları

Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Regaib Kandili’ni tebrik eder; huzura, barışa ve hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Allah’ım! Bizleri Regaip’le Sana rağbet eden, Mirac ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle!

Regaip Kandili’nin, İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün (s.a.v) kokusunun üzerinize sinmesi temennisiyle… Kandiliniz mübarek olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul ve kandiliniz mübarek olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda buluşmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Taşı mücevher, toprağı insan eden Allah’ım!
Zerreyi güneş, damlayı deniz eden Allah’ım!
Herkesin sıkıntısını çözen, zorluklarını kolaylaştıran Allah’ım!
Bizlere razı olacağın, sana layık ameller işlemeyi nasip eyle. (Amin.)
Regaip Kandilimiz mübarek olsun…


Bakmadan Geçme:
En Güzel Kandil Mesajları
Kadir Gecesi Mesajları
Ramazan-ı Şerif Mesajları
Berat Kandili Mesajları

Bir Yorum Yaz